תסריט כיבוש הבור בקריה

הערה: תהפוכות החיים הפוליטיים יכלו לשנות פרטים בסיפור אבל היות והוא ומתפרסם עכשיו שמרתי אותו כפי שהוא

23.12.2022 הקבינט האמריקאי מתכנס ומחליט כי ג'ו ביידן איננו כשיר יותר לתפקידו. ההחלטה התקבלה בעקבות רצף של מקרים בהם ביידן התגלה כדמנטי בשלב המתקדם הבולט. סגנית הנשיא קמלה הריס הושבעה לנשיאה הראשונה של ארה"ב.

17.2.2023 הנשיאה קמלה הריס מודיעה כי הסכסוך הישראל פלסטיני צריך להיפתר באופן צודק והגון.

29.3.2023 הנשיאה קאמלה הריס מסבירה בנאום באוניברסיטת ברקלי לרגל יום הדיוורסיטי הבין לאומי כי הסכסוך הישראלי פלסטיני יפתר באופן צודק והגון כאשר ישראל תממש את כל החלטות האו"ם כולל החלטה 194 על החזרת הפליטים לשטחי ישראל.

30.3.2023 תגובות סוערות לנאום של הריס. הסנטורית AOC (שהחליפה את צ'אק שומר כסנטור של ניו יורק בבחירות לסנאט 2022), חברת הקונגרס אילהן עומר ואחרות הודיעו על תמיכה בנשיאה לנוכח האומץ שהיא מפגינה כהגדרתן. מנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס טד קרוז הודיע לעומת זאת כי הנאום של הנשיאה הוא בגידה בבעלת הברית החשובה של ארה"ב, ישראל. מי יאמין שהיא גם תתן תמיכה לטייואן במקרה של פלישה סינית לאחר מכן הוא שאל?

2.4.2023 שר הפנים וראש הממשלה החילופי נפתלי בנט תוקף בחריפות את הנשיאה קמלה הריס ומודיע כי ישראל לא תשתף פעולה עם תוכנית השלום שלה.

8.4.2023 אנתוני בלינקן הודיע לנשיא כי הוא איננו יכול לתמוך במהלך שאותו מובילה הנשיאה ולכן הוא מבקש לפרוש. רוב מאלי הסכים להתמנות מזכיר המדינה האמריקאי.

13.5.2023 שיחה קשה בין רה"מ יאיר לפיד לקמלה הריס. קמלה הריס מודיעה לו כי הסירוב של ישראל להחזיר את הפליט חושף איסלמופוביה אצל הישראלים. לפיד הזכיר כי בממשלה חברה מפלגה איסלמית, רע"מ. קמלה הריס התעלמה וטענה כי השנאה נגד מוסלמים מראה כי לפי לפיד, שאנטישמיות היא שנאה ,ישראל היא מדינה אנטישמית.

18.5.2023 בראיון לוושינגטון פוסט מזהיר ראש האופוזיציה בנימין נתניהו מהמהלך של הנשיאה הריס. על פי נתניהו הניסיון להחזיר את הפליטים לישראל יביא לפריצת מלחמת אזרחים בישראל ועלול להחריב אותה כמו שקרה לסוריה וללבנון. הטירוף הפרוגרסיבי איננו מבחין בין עמים שונים ובזהותו שוויון בין אנשים בכל מקום יגרום לכך שישראל תחרב. אותה מדיניות הרסנית שהרסה את לבנון ואת סוריה מנסה לעכשיו להרוס את ישראל דברי נתניהו.

26.6.2023 מנהיג הרוב הרפובליקני בקונגרס טד קרוז מודיע כי מפלגתו תעשה כל שביכולתה כדי להגן על ישראל.

28.6.2023 פיטר ביינארט במאמר לניו יורק טיימס כותב כי התוכנית של קמלה הריס היא תוכנית מעולה וצודקת שרק היא תביא לסיום הסכסוך בין יהודים לערבים.

29.6.2023 הארגונים עדאלה, בצלם, הפורום למען השלום וזוכרות עתרו לבג"ץ בדרישה להורות למדינת ישראל לקבל את כל הפליטים הנכנסים.

7.7.2023 הנשיאה קמלה הריס מודיעה כי בכוונתה להביא לאישור מועצת הביטחון של האו"ם את ההחלטה לפיה ישראל לא תוכל להמשיך להיות חברה באו"ם אם לא תעמוד בכל החלטות האו"ם כולל החלטה 194 לחזרת הפליטים. על פי תוכנית הריס החזרת הפליטים צריכה להתבצע ב3 פעימות שבראשונה בהן יחזרו 1 מיליון ערבים, בשניה 1.5 מיליון ערבים ובשלישית 2 מיליון ערבים. על פי התוכנית ישראל תצטרך לאזרח את כל הערבים החוזרים באופן אוטומטי ולפצות אותם על השנים שעברו.

17.8.2023 שיחה קשה בין הנשיאה קמלה הריס לראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון. הריס הבהירה לג'ונסון כי אם בריטניה תטיל וטו על ההחלטה ארה"ב לא תראה יותר בבריטניה בעלת ברית ותנתק את הקשרים הצבאיים איתה. בעקבות השיחה איתה הודיע ג'ונסון כי בריטניה תמנע בהצבעה.

22.8.2023 קנצלר גרמניה אולף שולץ הודיע כי גרמניה מחויבת לישראל בעקבות השואה ועם זאת המחויבות ליהודים איננה עומדת מול הצורך בצדק ובפיוס שצריך להעשות על ידי החזרת הפליטים הערביים למדינת ישראל.

3.9.2023 מזכירות האו"ם הודיעה כי מועצת הביטחון תתכנס ב28.9 לדון בהמשך חבורתה של ישראל באו"ם.

22.9.2023 בית המשפט העליון קיבל את העתירה להחזרת הפליטים הערביים והורה למדינת ישראל לקבל את הפליטים הערביים ולאזרח אותם. השופט יצחק עמית שכתב את דעת הרוב טען כי עיקרון השוויון (תיקון לחוק היסוד 'הלאום' 17.10.2022) גובר על עיקרון הזהות היהודית וחל על הפליטים הערביים. בין שופטי הרוב – יצחק עמית, עוזי פוגלמן, דפנה ברק-ארז, חאלד כאבוב, ענת ברון, עופר גרסקופף. בין שופטי המיעוט – אסתר חיות, ניל הנדל, נועם סולברג, אלכס שטיין, יוסף אהלרון, .

22.9.2023 תגובות קשות במערכת הפוליטית על החלטת בית המשפט העליון. שרת המשפטים איילת שקד הודיעה כי היא תערער על ההחלטה ואין בכוונתה לממש אותה. איתמר בן גביר הגיש הצעת חוק לפיזור בית המשפט העליון. בארגונים העותרים התקבלת קבלת העתירה בתרועת ניצחון. הוכחנו שהצדק איתנו וכמי מדינת ישראל הולכת לכיוון מתקדם יותר וצודק יותר כפי שיוכח באו"ם.

25.9.2023 מתח באו"ם לקראת ההצבעה. מבין החברות הקבועות ארצות הברית, צרפת וסין הודיעו שיתמכו. בריטניה הודיעה שתמנע. רוסיה שומרת על שתיקה. מבין החברות הלא קבועות צ'ילה הודיעה על תמיכה. סרי לנקה מתנגדת. פינלד הודיעה שתמנע. ואילו סנגל מתנדנדת. ישראל במאמץ אחרון למניעת ההחלטה. רה"מ לפיד יחד עם ראש האופוזיציה נתניהו נמצאים בניו יורק במאמץ אחרון למניעת קבלת ההחלטה.

27.9.2023 סין הודיע על חסימת קווי האשראי לסנגל. בתגובה הודיעה סנגל שהיא תומכת בהצעה. עצרות ענק של מוסלמים ברחבי העולם קוראות לאו"ם לדרוש מישראל להחזיר את הפליטים. מנגד הפגנות נגד יהודיות קוראות להגן על המדינה היהודית. עימותים קשים נרשמו בין הקבוצות כאשר מאות יהודיים נפגעים ברחבי העולם.

28.9.2023 מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה והחליטה ברוב 6 קולות על הדחת ישראל מהאו"ם. נמנעות בריטניה, רוסיה ופינלד. מתנגדת סרי לנקה.

28.9.2023 בערב מטחי אש כבדים החלו נורים מגבול הלבנון ומרצועת עזה. איראן הודיעה כי כוחות ההתנגדות יפעלו למחיקת הישות הציונית ולמימוש החלטת האו"ם 194. מהומות בכל רחבי ישראל. הקיבוץ מצפה אושעיה הותקף בידי פורעים ערביים עשרות אנשים מתים. בכל רחבי הארץ כבישים מנותקים בידי פורעים ערביים. המדינה הכריזה על גיוס מילואים כללי.

28.9.2023 לאחר עימות קשה בתוך התנועה הרפורמית הודיעה התנועה הרפורמית על ניתוק הקשר עם ישראל. דוברת התנועה הרפורמית הסבירה כי ישראל נולדה בחטא וכי הסירוב שלה להחזיר את הפליטים הערביים מוכיח כי היא מדינת אפרטהייד גזענית ואסלמפובית. התנועה הרפורמית היא המשך היהודית הרוחנית האמיתית והניסיון של ישראל להפוך את היהודים ללאום גשמי על חשבון הפלסטינאים חוטא למהות היהדות. נשיא ההתאחדות היהודים הרפורמיים לשעבר ריק ג'ייקבוס הודיע על פרישתו מהתנועה יחד עם אישים נוספים. גם הקרן החדשה לישראל הודיעה כי לאור הסירוב של ישראל לקבל את הפליטים היא סוגרת את הפעילות שלה בישראל.

29.9.2023 08:00 נשיא טורקיה ארודוואן הודיע כי ארצו תטיל מצור ימי על ישראל עד מימוש החלטת האו"ם

11:00 עימותים קשים בין כוחות חיזבאללה לצה"ל בצפון. במקביל עשרות ישובים יהודיים בארץ מותקפים ביד פורעים ערביים. בינתיים נמנים 277 הרוגים יהודיים.

12:30 במטה הכללי מתקבלת הודעה כי החומה סביב עזה נפרצה כנראה בעזרת גורמים מבפנים וכי חטיבת הסער של חמאס פרצה לישראל. בינתיים התנועה לצפון מתנהלת בשיירות. כביש עירון חסום לתנועה בידי ירי. גם כביש חיפה חסום לתנועה בידי ירי. התנועה לצפון מתנהלת דרך כביש הבקעה .

14:00 שטח כינוס במסגד יפו. המפקד: כבר חודשים אנחנו מתכוננים לרגע הזה. מרגע הפריצה כל אחד יודע לאן הוא צריך להגיע ומה לעשות. אני מזכיר – חיילים פשוטים להכניס לחדרים קצינים עם שני פלאפלים ויותר וכן חרבות להרוג מיד. עומר אל ג'יאהד, מרגע שנגיע למחשב המרכזי אתה מחבר את המחשב שלך מיד ומתחיל להעלות נתונים לאוויר כוחות ההתנגדות זקוקים למידע היכן נמצאים כל ספינה ומטוס של הכוחות הציוניים.

14:30 כוחות ערביים פורצים לרמת דויד. מטוסי חיל האויר נשלחים לנחות בשדות אחרים. סוללת כיפת ברזל מושמדת בידי ירי טילים נ"ט שבידי פורעים ערביים מאורגנים.

15:00 טילי נ"ט נורים לעבר השערים בקריה. מיד לאחר מכן טנדרים וג'יפים פורצים לתוך הקריה וכוחות אויב יורדים מהם. חיילי הקריה בבריחה מבוהלת. המון חיילות מבוהלות רצות לעבר גשר עזריאלי תחת מטחי טילים כבדים המגיעים מהצפון והדרום גם יחד.

15:22 נתונים מתחילים לזרום לאוויר מהמחשב של צה"ל. יחד איתם עולים תמונות של אלופים מתים בבור בקריה.

19:00 מיסוך סלולרי מוחלט ברחבי הנגב

20:30 הנשיא סיסי מודיע כי ארצו תצטרף למאמץ למימוש החלטת האו"ם. כוחות מצריים החלו לזרום מסיני לתוך הנגב.

33 תגובות בנושא “תסריט כיבוש הבור בקריה

 1. כנראה שנתת לנתניהו לקרוא קודם ולכן הוא הסכים לחתום על הסכם פשרה ולהסתלק.
  אגב מקובל לעשות בדיקת כשרות-דמנציה קבועה לנשיאים.

  Liked by 1 person

 2. שופטות בית המשפט העליון נאנסות על ידי לוחמי חופש ערבים בעלי תעודה כחולה בעוד השופטים הגברים מסבירים שזהו צעד מובן של שנובע מדכוי מתמשך בתנאי אפרטהייד.
  עזמי בשארה המועמד לרשות הממשלה בבחירות 1999 חוזר מגלות בסוריה ומתפנה פה אחד על ידי בג"ץ כראש הממשלה הזמני, לאחר שמתגלים זיופים בבחירות בהן היה זוכה, אסתר חיות עוברת לגור אתו בבלפור מתוך אהבה שאינה תלויה בדבר.
  מרוקו מציעה דרכון מרוקאי לישראלים יוצאי מרוקו שיחפצו בו.
  אנגליה מגלה מסמכים חסויים המראים כי הצהרת בלפור נהגתה ונוצרה על ידי שוחד של הרוטשילדים.
  אירן מודיעה כי קליטת פצצות האטום של ישראל במשמרות המהפיכה איננה סותרת את הסכם האטום עם ארה"ב וארה"ב מאשרת.
  דוכני התאסלמות מהירה נפתחים בקרנות הרחוב בערים הראשיות והתורים בהם מתארכים.
  אפשר להמשיך את זה בלי סוף.

  אהבתי

 3. אם אמנם בבחירות אמצע הקדנציה בנובמבר הרפובליקנים יזכו ביותר מושבים בשני הבתים מאשר זכו מזה 80 שנה, אנחנו די בטוחים עד תחלת 2025. במקרה כזה אתה יכול להוסיף לתחזית שלך שביבי (הוא עדיין מחזיק אזרחות אמריקאית?) יבחר שמה כחבר קונגרס ויעביר הצעת חוק המכריזה על ישראל כמדינה ה 51 בארה"ב.
  בינתיים אני לא יודע אם לצחוק או לבכות על הרשומה שלך כי זה לא לחלוטין מופרח מהמציאות.

  אהבתי

 4. ח"ו היו לא תהיה.
  יש כח למחשבה.
  יש כח למילים.
  שומר פתאים ה'.
  נכון שקרבניטים צריכים לתת דעתם על תרחישים כאלו ואחרים.לא טומן ראשי כבת יענה.
  אך אנו לי-ה ועינינו לי-ה.
  אם כבר תרחישים.
  היותר מציאותי, התגלות מלך המשיח! שכך מקובלנו מוצאי שביעית (2023 לדוגמא) בן דוד בא. (סנהדרין צ"ז ע"א).

  אהבתי

 5. אני חושב שאתה טועה דרור. בשלטון האמריקאי לנשיא יש חופש פעולה כמעט מוחלט ביחסי חוץ. ההגבלות היחידות שמדרישות אישור בקונגרס הן הכרזת מלחמה וכריתת אמנות. חוץ מזה הוא יכול לעשות הכל. לקונגרס אין אמירה בקשר לאו"ם והנשיא מוגדר המפקד העליון של הצבא האמריקאי. ככזה הוא יכול לדחוף להחלטה כזו באו"ם ולמנוע סיוע צבאי לישראל.
  שלא נדע.

  אהבתי

 6. עמיחי, מהפה שלך לשמים.
  ועדיין כתלמידיו של הרצל אנחנו מוכרחים להתכונן לגרוע מכל. הקברניטים לא תמיד נותנים מענה (ראה הסיפור של הרבי מבלז בשואה) וצריך לעורר את תשומת הלב.

  דרך אגב, במקרה הזה דומני שהקברניטים מודעים לאפשרות הזו וחוששים ממנה (מכאן הניסיון להתחבר עם הדמוקרטים).

  אהבתי

 7. אכן לא לגמרי מופרך.
  מכאן מצמרר.

  למרות ששכחת גם את הפגנות האוונגליסטים ותפילותיהם ההמוניות.
  שלא לדבר על העזרה המסיבית שנקבל מהצבעת מיקרונזיה בעדנו באו'מ.

  מצד שני, גם לא הדגשת מספיק שקמלה האריס ו AOC יקבלו עזרה מסיבית מרוב מדינות האיחוד האירופי ומהמוני יהודים אמריקאים אוהדי ג'י סטריט וה BDS.

  מצד שלישי, לא ברור לי המניע של סין ורוסיה לתמוך ביוזמה האמריקאית לחיסול ישראל. לרוב הם נהנים לשים רגלים לתוכניות של מעצמת העל.

  ############

  האם תתנגד שאדביק קישור לפוסט זה באתר של תמריץ? נדמה לי שרבים ממגיביו הקבועים ימצאו בו עניין.

  אהבתי

 8. לתפיסתי, גם בגלל דבריו של עמיחי, אתה דווקא חייב לשמור אותו.

  אמנם יש נבואות שמגשימות את עצמן, אך יש גם נבואות שההתייחסות אליהן מונעת את הגשמתן.
  שעצם המחשבה עליהן – מאפשרת לפתח את הנוגדנים הנדרשים נגדם.

  לדוגמא: כאשר הקומוניסטים פרסמו את הניבוי (להערכתם הדטרמיניסטי) שפרולטריון הפועלים המנוצל יתקומם כנגד בעלי ההון – המערב הקים את מדינות הרווחה ושיפר משמעותית את חיי מעמד העובדים.

  ו

  Liked by 1 person

 9. צריך להוסיף רק את הטילים המדויקים של חיזבאללה.. הפוסט שלך ממחיש יפה שבלי תמיכה מעצמתית ישראל קיימת על הקשקש. כמו מי שעמד על לווייתן וחשב שעומד על יבשה. וזה עוד לפני התגרענות אירן.

  Liked by 1 person

 10. מבקש להגיב לקמיליה.
  מסכים שיש מצבים שדורשים את הפגנתם וזוהי תרופתם.
  אבל אני מחלק בין זיהוי תהליכים והצגתם.מבורך גם בעיניי.
  יצירת תסריטים אפשריים בקונסטלציה מסויימת. אני נגד (ציבורית).

  אהבתי

 11. עמיחי, מצטער אבל החילוק לא ברור. הרי התסריט נוצר דווקא בגלל שזיהיתי תהליכים חיצוניים ופנימיים. ההחלטה להציג זאת באופן ספרותי כתסריט הוא רק עניין של העברת המסר. אז נכון שזהו תסריט קיצוני אבל הוא משקף נקודות שאני חושב עליהם כבר שנים.

  אהבתי

 12. אם תדייק תראה שהטילים באים מצפון ומדרום. אני לא חושב שהקיום שלנו חייב לעמוד על קשקש אבל בשביל לשרוד במצב כזה שיעור ההוצאה הצבאית צריך לחזור ולנסוק לשיעורים של שנות השבעים הן מבחינת גידול בחימוש והן מבחינת גידול בשיעור הגיוס במיוחד של גברים.

  אהבתי

 13. העתק תגובה שכתבתי בבלוג של תמריץ (ומתייחסת גם לפוסט הנוכחי)
  —————————

  תמריץ כתב באחת מתגובותיו בפוסט זה:
  ————————–
  "אין לביבי מנדט מהציבור למלחמה שלו במערכת המשפט. במדינה דמוקרטית מתוקנת מנהיגים שהפסידו פורשים ולא תוקעים את המערכת עד אין קץ. …"

  י.ד. כתב בפוסט האפוקליפטי על כיבוש הבור בקרייה:
  ————————–
  " …. בית המשפט העליון קיבל את העתירה להחזרת הפליטים הערביים והורה למדינת ישראל לקבל את הפליטים הערביים ולאזרח אותם. השופט יצחק עמית שכתב את דעת הרוב טען כי עיקרון השוויון (תיקון לחוק היסוד 'הלאום' 17.10.2022) גובר על עיקרון הזהות היהודית וחל על הפליטים הערביים. בין שופטי הרוב – יצחק עמית, עוזי פוגלמן, דפנה ברק-ארז, חאלד כאבוב, ענת ברון, עופר גרסקופף. בין שופטי המיעוט – אסתר חיות, ניל הנדל, נועם סולברג, אלכס שטיין, יוסף אהלרון, .

  22.9.2023 תגובות קשות במערכת הפוליטית על החלטת בית המשפט העליון. שרת המשפטים איילת שקד הודיעה כי היא תערער על ההחלטה ואין בכוונתה לממש אותה. איתמר בן גביר הגיש הצעת חוק לפיזור בית המשפט העליון. בארגונים העותרים התקבלת קבלת העתירה בתרועת ניצחון. הוכחנו שהצדק איתנו וכמי מדינת ישראל הולכת לכיוון מתקדם יותר וצודק יותר כפי שיוכח באו"ם. …"

  #################
  להערכתי י.ד. המחיש שהדיקטטורה של בית המשפט העליון (או, בניסוח מעט מעודן יותר – האוליגרכיה של המערכת השיפוטית הישראלית) יכולה להידרדר לסכנה קיומית למדינת ישראל.

  אך גם אם לא נרצה לחשוב על תרחישים דרמטיים, מתן סמכות החלטה בנושאים אסטרטגים למדינה בטווח ארוך, כדוגמת ההחלטה למי לתת אזרחות ישראלית, למספר קטנטן של פקידי ציבור בכירים (שופטי העליון) – הופכת את ההצבעה של האזרחים בבחירות לכנסת לנטולת משמעות.
  אם במילא נבחרי הציבור יכולים להחליט רק על דברים מעוטי חשיבות, שאין כל איזושהי "מניעה משפטית" לגביהם, איני מבינה מה הטעם לטרוח להגיע לאלפי.

  מכאן שהשאלה האם במערכת הבחירות האחרונה ביבי קיבל או לא קיבל מנדט מפורש מהציבור להילחם בעוצמת מערכת המשפט – מעוטת חשיבות בעיני. סכנות קיומיות, כמו הדמוגרפיה העתידית של המדינה, גוברות בעיני על כל נושא פורמלי אחר. כנ'ל גם השאלה האם ישראל תהיה מדינה שבה לציבור (באמצעות נבחריו) השפעה על עתיד המדינה או שכל ההחלטות המהותיות יתקבלו ע'י איזושהי אריסטוקרטיה הממנה את עצמה.

  אהבתי

 14. קמיליה, זו לא דוגמא שלי. לקחתי את זה מדניאל פרידמן שהציג אותה בראיון ברדיו. המראיין פלט בגועל הגזמת אבל פרידמן ענה למה הגזמתי?
  פשוט חשוב למקם את זה בתרחיש מסוים. בית המשפט לא יחליט זאת כיום במעמד של ישראל היום.

  אהבתי

 15. העתק התגובה שלי לשלך אצל תמריץ 🙂

  בחיי שאני מסכים אתך, כולם מסכימים אתך, מפתיע שאף אחד עוד לא התנקש באהרון ברק, אולי גם זה יקרה אם הם יציעו החזרת הפליטים, אבל מה אפשר לעשות? כל השיטה הישראלית של בחירת שופטים דפוקה. כל אחד דוחף את החבר שלו.
  יושב ראש לשכת עורכי הדין שקידם לתפקיד שופטת מישהי שהוא שכב אתה, פעם אחת לפני ופעם אחרי הקידום, הועמד לדין? איפה, הם אמרו שזה לא קשור זה היה סתם בין ידידים. אין מעילה באמון ואין בטיח. מזל שביבי לא שכב אם אשתו של אילוב'יץ.

  אזרחות לילדי האריתראים, לנשים הפלסטיניות מעזה, חאן אל עמר, שכונת שמעון הצדיק, זו התאבדות לדעת איפה השכל שלהם? איך זה תמריץ לא רואה את זה? צריך להזמין צוות שלם של פסיכיאטרים שיבואו מוינה ויעשו מחקר על שופטי ישראל, אולי תמריץ יקבל קופון לפגישת הכרות.
  אם לא רואים את מהומות רמלה יפו עכו פאראדיס וכו ופועלים בהתאם אז באמת ירדנו מהפסים.
  הרי כיום טענת "טרנספר מרצון" היה מעיף את גאנדי מהכנסת.
  אבל זה לא רק אנחנו, אלו האירופאים האמריקקים הקנדים. כנראה צריך מלחמה עולמית מדי פעם להכניס דברים לפרופורציה. אגב סין איננה עוינת את ישראל היא סתם מגיבה להיותנו מדינת חסות של אמריקה ולאינטרס כלכלה, וכנ"ל רוסיה ששמחה שיש ישראל כי זה עוזר לה לשחק באיזור הפרד ומשול.
  כנראה שבידן ינסה להציל את בחירות 2220 עם פעילות צבאית נגד אירן, זה תמיד הצד ההפוך שיכול לבצע פעולות כי ככה האופוזיציה לא תתנגד. ולפיד יקח את הקרדיט ויראה לביבי איך הוא הצליח לשכנע את האמריקאים.
  כשהעולם יחזור לשפיות גם ישראל תחזור.

  Liked by 1 person

 16. רינגו, דוגמה טובה הבאת מגנץ ומשליו חוליו. העניין הוא שעצם הדוגמה מניחה שיש משמעות להפשטה וללקיחת פרספקטיבה אחרת, ״מה אם זה לא היה ביבי אלא..״. אבל הביביזם מטבעו לא מאפשר דברים כאלו כי הוא קונקרטי ומרוכז במלך האחד והיחיד של ישראל. הביביזם במהותו סותר את קיומו של השוויון לפי החוק. אי אפשר להגיד ״מה היה אם זה לא היה ביבי אלא..״ כי אם זה לא היה ביבי, זה לא היה מלך ישראל אלא מישהו אחר ולמי אכפת ממישהו אחר שהוא לא מלך ישראל.

  תנסו קצת ללעוס את המשפט שאמר החבר שלכם, אם זה לא מעיד על טרוף עשתונות (יאיר קרא לזה מעורב ריגשית מאד) פשוט טרוף, מה הטעם לנהל שיחה עם מטורלל שכזה

  אהבתי

 17. יש הרבה מה לעשות גם בתסריט שכתבתי. אפשר להתחיל להתחמש ברצינות כבר עכשיו ולא לחכות לעוד שנתיים. כרגע אחוז ההוצאה על ביטחון במדינת ישראל הוא הנמוך ביותר בתולדות ישראל, 4% לפי ארי שביט. אפשר להעלות אותו (ולא לפנסיות והטבות לכל מיני פונקציונרים) ולהתחיל להתחמש מחדש. אפשר לפעול באופן אגר

  מעניין האם יתכן שהמצב הכלכלי של ישראל כה טוב מכיוון שהוצאות הביטחון כה נמוכות.

  https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3627210,00.html

  אהבתי

 18. כן בוודאי. יש אפקט מנוגד בין עודף הוצאות צבאיות לבין צמיחה כלכלית. על זה במידה רבה בנה נתניהו במדיניות שלו. עדיף לצמצם את הצבא ולתת לעוגה לתפוח. במקביל הוא גם עודד את הגירסה המקומית של מדינת הרווחה, החברה החרדית, לצמוח.

  מצד שני תחשיב כלכלי בלעדי גם הוא בלתי אפשרי. אם לא יהיה מנגנון שייגן על המדינה אין הרבה משמעות לעוגה. צריך למצוא איזה איזון בין השניים.

  אהבתי

 19. כשהשמאל מגלה את נזקי האקטיביזם השיפוטי

  השליח שהגיע אשתקד לאהרן ברק, איש העסקים מוטי סנדר, היה חד משמעי: תסתכל בסקרים, אמר לנשיא בית המשפט העליון בדימוס. האמון במערכת המשפטית צולל כתוצאה ישירה של משפט נתניהו. אם לא תפעל, הזהיר, לא רק אחוזי התמיכה יירדו, מפעל חייך יירד לטמיון.
  שבוע קשה עבר על שני מחנות אחרי שהתפרסמה הברית המפתיעה בין ברק ונתניהו: כל אגף גילה שהמנהיג הנערץ שלו היה מוכן לכרות ברית עם הדמון הגדול. בכל זאת, נראה שהמצוקה במחנה הרל"בי קשה יותר. המהפכן השיפוטי מספר אחת, הלוחם ללא חת בשחיתות, פועל למען עסקת טיעון ומבצע עבירה פלילית שאין חמורה ממנה: השמעת מילים טובות על נתניהו בציבור.
  מרענן לראות את ההלם השמאלני עם גילוי נזקי האקטיביזם המשפטי. שלושים שנה משבחים שם את הדמוקרטיה המהותית, הפרשנות התכליתית, החקיקה השיפוטית, הסבירות ושיקול הדעת ועוד מושגי שסתום מעורפלים, אך לפתע, כשהאב המייסד חורג מסמכותו לטובת נתניהו, הם מגלים את השמרנות. רק חסר שיתחילו לדבר על האלימות הלגלית.טוב
  הנשיא ברק יודע היטב שנתניהו לא "הגן בכל כוחו על מערכת המשפט". זו הייתה הטרלה שנועדה לגרום לשבר בממדי שבתי צבי בין נתניהו ונאמניו. אבל הוא שגה, כי מה שקרה הוא קרע בין ברק עצמו ובין תומכיו. דומה שרק עכשיו הבין שהאקטיביזם השיפוטי היה עבורם תמיד האמצעי – ולא המטרה. אשתקד ייחלו שאחד־עשר שופטי בג"צ ימנעו מנתניהו להרכיב ממשלה בלי רמז קלוש בחוק, אך עכשיו הם מזדעזעים כאשר ברק ממציא קריטריון חדש להקלה בעונש, והוא דעתו של הנאשם על מערכת המשפט. בצדק הם הזדעזעו, בצדק אך באיחור.
  כרגיל, לא המצאנו כלום: המפלגה הדמוקרטית וניו יורק טיימס מנהלים בימים אלה מסע צלב נגד בית המשפט העליון, שהרכבו הנוכחי משלב בין עמדות ימניות ואקטיביזם שיפוטי כדי להסיג לאחור שנים של פסיקה פרוגרסיבית. אלה מציעים פסקת התגברות ואלה את הרחבת בית המשפט כדי להעמיס עליו שופטים ליברליים. בעוד שש שנים, כשנשיא העליון יהיה מתנחל מגוש עציון ובבג"צ יהיה רוב שמרני, הם ייזכרו באמירה של רבין: בלי בג"צ ובלי בצלם.

  (הטור המלא הבוקר ב״ידיעות אחרונות״)

  Liked by 1 person

 20. י.ד. כתב:
  " … כרגע אחוז ההוצאה על ביטחון במדינת ישראל הוא הנמוך ביותר בתולדות ישראל, 4% לפי ארי שביט. אפשר להעלות אותו (ולא לפנסיות והטבות לכל מיני פונקציונרים) ולהתחיל להתחמש מחדש. …"
  ——————
  איני יכולה להתנגד לכוונה הטובה. אך להערכתי היא *כרגע* לא כל כך ריאלית. לא לפני ביצוע רפורמות מאוד עמוקות במגזר הציבורי בישראל והחלשת כוחם של וועדי עובדים והלוביסטים /הקליקות של הפנסיוניים, הוותיקים והבכירים.

  רוב תוספות התקציב שהופנו למערכת החינוך – נכנסו לכיסי הבכירים, המורים המאוד ותיקים והפנסיונרים של המערכת.
  בלי שום השפעה לטובה על איכות החינוך בישראל.
  אפילו לא על הפיכת מקצוע ההוראה לאטרקטיבי יותר בעיני צעירים מוכשרים השוקלים האם להיכנס למקצוע ההוראה (או לנטשו לאחר התנסות של שנתיים שלוש ).

  גורל די דומה פקד את תוספות התקציבים שהופנו לבריאות. רוב התוספות נכנסו לכיסי בכירי מע' הבריאות לקופות החולים, מנהלי המחלקות והרופאים הבכירים והוותיקים.
  לרכישת ציוד חדש, לרופאים הצעירים, למתמחים, לאחים ולאחיות ולכוחות העזר – בקושי נותרו מעט פירורים מתוספות התקציב.

  רק לאחרונה דווח שכ 75% מתקציב המשטרה מופנה לכוח האדם.
  לא להצטיידות, אימונים והשתלמויות, ניהול פרויקטים מורכבים וכד'.
  למרבה הפליאה – גם המשטרה נותנת תמורה מוגזמת לצבירת וותק על חשבון משיכת צעירים מוכשרים והשארתם במערכת.

  מערכת הבטחון אינה חריגה. גם בה מופנים תקציבים אדירים למשכורות הבכירים והפנסיות התקציבית שלהם, לתוספות הרמטכ'ל וכד'. גם על חשבון תנאי הסדירים והקצונה הנמוכה. צה"ל מקמץ אפילו בתזונה ובהיסעים של הסדרים.

  ובכדי להוסיף פשע על פשע – הלובי העוצמתי של חיל האוויר מצליח לכופף את ידי כל השאר, ולשאוב אליו נתחים אדירים מהתקציב ומהסיוע הבטחוני האמריקאי. גם על חשבון אלו שמתחננים להקים חיל טילים שיתמודד עם תנאי המערכות הבאות או לשפר את מצב חילות היבשה או תפקוד מחסני החירום ועוד ועוד.

  נכון לרגע זה, נדמה לי שאפילו העלאת תקציב הביטחון ב 150% ( נניח מ 4% ל 6%) תשמח את חשבונות הבנק של חלק קטן מעובדי משרד הביטחון והפנסיונרים שלו – אך כמעט ולא תשפיע על תפקוד צה'ל במלחמה הבאה.

  Liked by 1 person

 21. https://www.inspiredtaste.net/47219/apple-bread/

  בעתיד הלא רחוק, תתקיימנה הצגות חגיגיות של השמדת השבט היהודי בבודפשט, קייב, יפו, אלג'יר ובמקומות רבים אחרים. בתוכנית יוכללו, נוסף על הפוגרומים המסורתיים האהובים על הקהל הנכבד גם חידושים ברוח התקופה: שרפת יהודים, קבורת יהודים חיים בתוך האדמה, ריסוס שדות בדם יהודים…הכניסה חינם. על המקום והזמן תבוא הודעה מיוחדת.

  (אליה ארנבורג, הרפתקאותיו של חוליו חורניטו, תרגם אברהם סלמן, עמ' 75).

  אהבתי

 22. אתם נותנים משקל קל מידי להבדלים תרבותיים. את הכישלון של אפריקה לאמץ מוסדות מערביים אפשר בקלות לתלות בהבדל התרבותי. אפילו מדינות עם אוכלוסייה מתקדמת לכאורה כמו סין ורוסיה מתקשות לאמץ מוסדות מערביים. גרמניה לא נעשתה מערבית עד שהפסידה באופן מוחץ במלחמת העולם השנייה.

  אתה נותן משקל רב מדי למושלמות של מוסדות מערביים. זו לא המטרה. כרגע אנחנו רואים שהמוסדות הסינים הטוטליטרים מצליחים טוב יותר מהמערבים, משטר טוטאליטרי יכול להתגבר על בירוקרטיה טוב יותר. כך גם סינגפור וטאיואן דוגמה טובה. קוריאה הדרומית. הטענה של תמריץ שיש דמויות ידועות יותר בספרד ופרס היא טענה קולעת, בודדים מהווים קנה מידה טוב, רוב הארועים בהסטוריה נהגו נדחפו נוהלו על ידי בודדים יחידים. כמובן שהחברה מאד משחקת תפקיד משמעותי, אבל החברה היא תולדה של התנהגות כלל האינדבידואלים ואם יש להם IQ גבוה יותר היא מתקדמת. החברה היפנית כלל לא היתה מערבית, והגרמנית אומנם לא היתה המערבית שאנחנו מכירים כיום אבל גם החברה המערבית התעצבה לאורך זמן. בסופו של דבר זה ה IQ שמוביל את החברה לא להפך. החברה האפריקאית היא כזו בגלל ה IQ, היו נסיונות לשנות אותה שכשלו. כשג'ורג' בוש נכנס לעירק הוא אמר אנחנו נלמד אותם מה זה דמוקרטיה אבל זה יקח 50 שנה. אצל היפנים זה עבד מהר, בגלל הגנטיקה, אצל הסינים זה עובד, בגלל הגנטיקה, אצל האפריקאים זה לא עובד בגלל הגנטיקה. אתה לא יכול לשנות הרבה את החברה. אתה לא יכול לעשות את העירקים דמוקרטיה מערבית אחרי 50 שנה, אומנם יהיו הרבה צעירים שיאמצו ויעדיפו את היתרונות של החברה המערבית אבל הם לא יוכלו לתחזק אותה מול הכוחות הברברים.
  השחורים בארה"ב הם ההוכחה הטובה ביותר, הם פשוט לא יכולים. מי שיכול יוצא ומתקדם. זה לא מצב של "לו ניתן להם אפשרות הם יתקדמו".
  ללא ספק אפשרות חשובה ביותר. לבטח בסין יש מליוני ילדים ללא עתיד כי ההורים לא יכולים לשלם עבור בית ספר עבורם. כי לא יוכלו ללכת לאוניברסיטה, וללא ספק יש הרבה יותר שחורים בארה"ב שאם היו מכניסים אותם לאוירה שונה היו מצליחים.
  עדיין יש גבול לכמה אפשר לעזור, ולמי שאין את הגנים לא יהיה ספורטאי מצטיין, לא יהיה מדען, לא יהיה מהנדס. מדוע אתה חושב אנחנו לא מובסים במלחמות עם מדינות ערב?

  העמים הברבריים הגרמניים (וכן המדינות האיטלקיות אחר נפילת האימפריה) לא הצליחו לאמץ מוסדות רומיים בסיסיים כמו מס קבע, צבא קבע ורעיון האזרחות במשך 1000 שנים לאחר נפילת האימפריה הרומית

  זו שאלה שאני לא מצליח לענות עליה כולל השאלה מה ארע לגנטיקה של האיטלקים והיוונים. הרי אם הגנטיקה קובעת, הרי איזור מסויים תמיד יוביל וזה לא מה שקורה.

  Liked by 1 person

 23. https://mida.org.il/2022/01/27/%d7%a4%d7%a8%d7%95%d7%99%d7%a7%d7%98-%d7%94-315-%d7%94%d7%95%d7%90-%d7%91%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%a4%d7%a8-%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%a2%d7%9e%d7%a9-%d7%9c%d7%a4%d7%a8%d7%a7%d7%9c%d7%99%d7%98%d7%99/

  פרויקט ה-315 הוא בית הספר ליועמ"ש, לפרקליטים בכירים ולשוטרים מתחילים
  טליה איינהורן | 27/01/2022
  על רקע עדויות התביעה הנשמעות בבית המשפט, פרופסור טליה איינהורן מנתחת בעט חד מחרב כיצד הוכיחו מייסדי פרויקט ה-315 שכתב האישום נגד בנימין נתניהו נתפר מסיפורי בדים

  מצטרפים לתיק הזה עוד מספר תיקים שמטרידים אותי. התיקים נגד ליצמן, כמובן מעילה באמון. אשתי טוענת שזה שאני נועל את דלת בית השימוש מאחורי זו מעילה באמון ואת זה אני עוד מבין. אבל כשליצמן מנסה לעזור לאנשים זו מעילה באמון? 23 שנים בתפקידו הוא עוזר לאנשים. כשהוא מנסה לעזור לבעל המעדניה בה הוא קונה לפתור בעיות תברואה מכיון שהוא דתי וכל ישראל חברים. הוא לא חס וחלילה מנסה לבקש שיעלימו עיין אלא שימצאו דרך לעזור לבעל החנות לשפר את התנאים ולא להשבית את מטה לחמם של משפחות, והמקרה ההוא שהיה לראש עירית ירושליים אורי לופליאנסקי שהלך לכלא עבור בקשת שוחד (עשה מנהג לבקש מקבלנים שעובדים עבור העיריה לתרום ליד שרה) וגם אריה דרעי שניפנפו אותו על מעילה באמון בשל דבר לכאורה פרטי שבכל מקרה אחר של אדם פרטי היה נחשב לנושא של חילוקי דעות עם מס ההכנסה שנוהג כמו שודד דרכים ממילא. נראה לי שירדנו מפסי ההגיון במדינה הזו. ארץ אוכלת מנהיגיה.

  Liked by 1 person

 24. טוב מה זה מערבי ואת מה הוא כולל יקח לי יותר זמן להסביר. לטעמי יפן היא בהחלט מערבית. באשר לשאלה מה עדיף ואיזו מדינה תתן תוצאות יותר טובות? אני חושב שתועלתנות היא לא התשובה הכי טובה. מדינות לא מערביות כמו סין (ואני לא נכנס לדוגמא של רוסיה כי זה מסובך) נשלטות לדעתי על ידי שדים המכפיפים את שכל האדם למטרות לא מוסריות. בקשר לעיראק העניין שוב מסובך יותר כמו שניסתי להראות בפוסט על האיסלם. על השחורים בארה"ב אני מקווה להקדיש פוסט נפרד. אנחנו לא מובסים ממכלול סיבות שחלק מהם הוא תרבותי ולאו דווקא גנטי.

  נו, אני שמח שהדוגמא של העמים הגרמניים, האיטלקיים והיוונים מאתגרת אותך.

  אהבתי

 25. רשומה שמתקשרת, אם כי רק עקיפות, להמלצתך להגדיל את השקעות המדינה בצה'ל.
  וגם לבעייה (הבלתי מטופלת) כיצד ניתן לנתב את רוב הכספים להשגת שיפורים משמעותיים בתוצאות (ולא רק להגדלת כיסי השומנים והבזבוזים).

  המלצת אבשלום בן זאב להגדיל את ההשקעות בכל התחומים שעלולים להשפיע על מיקומנו בעולם הראשון ולא בשלישי.

  https://observpost.wordpress.com/2022/01/31/seder-yom-68/

  קטע מהרשומה:
  ———————–
  " …. שיש סיכון אדיר בלא לעשות זאת, כי המשמעות תהיה דעיכה הדרגתית של המדינה – או בפועל, השלמה עם המצב הקיים של ישראל כמדינה שמפגרת בשיעור ניכר אחר המדינות המפותחות האחרות, בלי יכולת לסגור אי פעם את הפיגור הזה. הבנק קובע שאם ישראל רוצה להיות "אחת מ-15 המדינות המובילות בעולם", היא חייבת להגדיל את היקף ההשקעות שלה – וזה מחייב הגדלה של ההוצאה התקציבית, של הגירעון ושל החוב.

  […]

  בניתוח שלו הציג הנגיד את הפיגור המתמשך של ישראל מול המדינות המפותחות: אנחנו שניים מהסוף (רק פולין גרועה מאתנו) בסקר המיומנויות של אזרחים בוגרים, שניים מהסוף (רק צ'ילה נמוכה מאתנו) במלאי ההשקעות, ואנחנו רק מגדילים את הפיגור שלנו אחרי העולם המפותח בפריון העבודה.

  […] כדי להימנע מהעתיד הקודר הזה, ישראל חייבת לבצע רפורמות מבניות ענקיות: לבצע השקעות עתק בתשתיות, לשפר את מערכת החינוך הערבית, למצוא דרך לקדם את מערכת החינוך החרדית, ולעשות קפיצת מדרגה ברגולציה ובדיגיטציה. על פי הערכת בנק ישראל, נדרשת השקעה של 2.5%–3% מהתוצר, מדי שנה, כדי שישראל תוכל להתחיל לצמצם את הפיגור שלה אחרי מדינות OECD. מדובר בהשקעה שתגיע, בסוף העשור, ל-40–50 מיליארד שקל בשנה – 10%–15% מתקציב המדינה כיום."

  אלא שכמובן שסיקור עמדה דרמטית כזו לא יכול לעבור בשקט אצל ארלוזורוב ומשרד האוצר. ארלוזורוב ממהרת להסביר לציבור הקוראים שהפוליטיאים הם חבורת פוחזים לא רציונליים וחסרי אחריות שישתוללו ברגע שהאזיקים יוסרו מידיהם: …"

  Liked by 1 person

 26. קמיליה,
  יש נקודות שאני מסכים עם אבשלום בן צבי ויש נקודות שפחות. אני מסכים שצריך להשקיע יותר. אולם לטעמי השקעה לא חייבת לבוא מהממשלה. היא יכולה לבוא מהאזרחים. זה תלוי בהורדת יוקר המחיה. לטעמי יוקר המחיה תלוי בהדפסת הכסף שעליה אחראי הבנק המרכזי לא פחות מאשר הצורך להוריד מיסים ומכסים ישירים של הממשלה. אם הבנק המרכזי ידפיס פחות כסף המס שהדפסת הכסף משיתה על האזרחים ירד מה שיוביל לגידול בחיסכון וכתוצאה מכך לגידול בהשקעה.
  השקעות ממשלתיות הן לא תמיד ההשקעות הכי טובות.
  בעניין החרדים אני מסכים איתו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s