ענוונותם של הנדל והאוזר תחריב את המדינה

לסיפור קמצא ובר קמצא ישנו המשך. לאחר שפורצת המריבה בין שני היריבים הולך הנעלב ועושה תרגיל. מידי יום היה יוצא חייל רומאי מהמוצב הרומי בירושלים, הולך לשוק הבהמות, קונה בהמה ומביא אותה לביהמ"ק להקרבת קרבן. ביהמ"ק מקריב את הקרבן וכך מבטא את נאמנותו לקיסר. אותו יום מכר הנעלב לחייל הרומאי כבשה שלמראית עין שלמה אך מבחינה הלכתית היא פסולה – היה בה מום נסתר. כשהגיע החייל הרומי לבית המקדש פרץ ויכוח בין חכמים מה לעשות. היו שהציעו להקריב את הכבשה למרות שאיננה כשרה כדי להימנע ממרד ברומים. היו שהציעו לא להקריב אבל לביים תאונה שבה ימות החייל ולא ידווח שהבהמה לא הוקרבה; לאחר מכן ישלחו סל מלא דינרים בתור פיצוי על התאונה. היה שם טהרן אחד בשם זכריה בן אבקולוס שדחה כל הצעה בתואנות שונות . בסוף הבהמה לא הוקרבה והחייל דיווח לשלטונות על מרד שהביא לבסוף לחורבן בית המקדש. וכך סיכמה זאת הגמרא ענוונותו של זכריה בן אבקולוס החריבה את בית מקדשנו.
לפעמים בחיים צריך הכרעה. נחמד להיות טהרן וענוותן. למה להכריע בין ביבי לגנץ? הכי טוב אחדות! ומה נעשה אם אין אחדות? אז לא נכריע. זו השיטה של החברים החביבים הנדל והאוזר. הם לא מסוגלים להכריע בין ביבי לגנץ. בינתיים מדינת ישראל עולה באש. יו"ר הכנסת מתנגש עם בג"ץ והדברים מדרדרים מדחי אל דחי. כבר מתחילים הוויכוחים למי צריך לשמוע ואת מי צריך לעצור בעוון מרד… ישנו פתרון מאד פשוט למצב. להקים ממשלה – או של ביבי או של גנץ – ואיתו לבחור יושב ראש לכנסת – מאיר כהן או יולי אדלשטיין – ובא לציון גואל. אבל טהרנותם (ענוונותם) של הנדל והאוזר לא מאפשרת להכריע מי יהיה ראש הממשלה.
לידיעתם של שני הטהרנים הללו העולם לא יחרב בין אם יבחרו את ביבי ובין אם יבחרו את גנץ. מדינת ישראל לא תפסיק להיות ציונית אם הרשימה המשותפת תהיה בקואליציה כמו שנוכחות החרדים בקואליציה לא הפכה את מדינת ישראל למדינת הלכה. לא יקרה גם כלום אם הכנסת תכריע שלביבי יש חסינות ממשפט והוא לא יעמוד לדין; בארה"ב היו כבר 256 נשיאים ואף אחד מהם לא עמד מעולם למשפט. אולם כשאין הכרעה המצב מדרדר במהירות לטירוף הנוכחי. ענוונותם של הנדל והאוזר תחריב עלינו את המדינה.

17 תגובות בנושא “ענוונותם של הנדל והאוזר תחריב את המדינה

 1. ניתן להאשים את הנדל והאוזר (ויעלון) בהטעייה, של כרבע ממצביעי כחול לבן – שיהיה אשר יהיה הםידאגו לכך שמפלגתם לא תסתמך על קולות הרשימה המשותפת.
  ברור שהם סייעו משמעותית להצלחת תרגיל הטעיה זה. יותר מאשר נציגי השמאל בכחול לבן. ברור שאף אחד לא סמך על עופר שלח (לדוג') שימנע את החבירה למשותפת.

  אבל הרבה יותר קשה להאשים בעיקר אותם באי הכרעה בין גנץ לבין נתניהו. לפחות לא יותר מאשר את כל שאר חברי הליכוד וכל שאר חברי כחול לבן

  נכון לרגע זה – כל הנ'ל למעשה הכריעו שהם מעדיפים את ראש המפלגה שלהם על ראש המפלגה היריבה. אף אחד מחברי הכנסת הרלוונטים לא החליט לחצות את הקווים. תהיה אשר תהיה עמדתם הפוליטית בסוגיות שונות.

  אהבתי

 2. אגב, איני מבינה את טענת הגמרא ש"ענוונותו של זכריה בן אבקולוס החריבה את בית מקדשנו."

  על פי הסיפור מי שהחליט, בתכנון מראש ובכוונה תחילה, להמיט את זעם רומא על יהודי הארץ היה הנעלב מסיפור קמצא ובר קמצא. הוא זה שמכר, בכוונה תחילה, כבשה פסולה להקרבה בכדי להעליל על היהודים את הכוונה למרוד ברומי.
  על מניעיו האמיתיים /חוכמתו של של זכריה בן אבקולוס ניתן להתווכח.
  מוזר לי שדווקא הוא זה שנתפס כפושע העיקרי.

  אהבתי

 3. טוב, בסוף חלק מכחול לבן החליטו לא לעשות קואליציה עם הרשימה המשותפת.הנדל והאוזר שכל כך תרמו לכך נשארו תקועים עם יאיר לפיד. באסה.

  מי שחצה את הקווים זה בני גנץ. לדעתי בשכל.

  אהבתי

 4. גם שאסתר המלכה זמינה למשתה את המן. הציבור היהודי מן הסתם ריננו על זה. מה היא עושה… אבל מעז יצא מתוק

  אהבתי

 5. יועז הנדל והאוזר הסתבכו. מי יקח אותם לכנסת הבאה. הם צריכים לתבוע את הורדת אחוז החסימה לאחוז אחד כתנאי להצטרפות לממשלה. בכלל זה רעיון טוב שיגביר המשילות. בתקופה שזה היה אחוז החסימה מעולם לא דיברו על בחירות רביעיות רצופות ללא הכרעה.

  אהבתי

 6. השוואה יפה והולמת. האוזר והנדל כזכריה בן אבקולוס נצמדים לתורה הכתובה ללא מחשבה לטווח ארוך ולעלות. החלטתם לא להטות את לשון המאזניים ולהחמיץ בכך את היום שכל כלב מקבל,אומללה.

  אהבתי

 7. מצער, במקום לדון בנושא אצלך בחרו להתיחס אליו בשטחיות אצל תמריץ והחמיצו את הרעיון המרכזי שלך
  יאיר שדעתו על פי רוב שווה כתב:
  "1. אני לא חושב שהנדל והאוזר הם צדקנים. הם ילכו רק עם גנץ ומפלגתו לתמיכה בביבי אבל לא לבדם כי זה פגיעה במנדט שהם קיבלו."
  יאיר לזכותו יאמר בניגוד לאחרים מסיים את הפרשנויות שלו בשאלה.

  האם המנדט שהם קיבלו מהמצביעים, כלל את כל האופציות? הרי לא ניתן לחשב מראש את כל המצבים שיעלו, מי חזה את הקורונה? כשנותנים מנהיגות זה ביטוי אמון, מצפים שהמנהיג יקח מנהיגות יפרש ויחליט.
  הנדל והאוזר כנראה לא חושבים על הכסא שלהם ועל עתידם, הם כבר עשו מספיק רעש שימנע מהם לעמוד במקום ריאלי לבחירות הבאות. הם פשוט לא חושבים. יתכן שזה משהו אישי, היחסים שלהם עם נתניהו לא טובים והם לא מתגברים על משקעים אישים מהעבר.
  הם יכולים להצטרף להקים ממשלת ימין של חרום ל 6 חודשים מבלי לפגוע במנדט שקיבלו.
  הם מעדיפים לשיר.

  אהבתי

 8. מצער שאת לא מבינה את לב הנושא אליו מתיחס י.ד. כיצד את יכולה להתוכח על מניעיו וחוכמתו של זכריה בן אבקולוס כשאת פשוט לא מבינה על מדובר?
  גַּ֤ם אֱוִ֣יל מַ֭חֲרִישׁ חָכָ֣ם יֵחָשֵׁ֑ב
    אֹטֵ֖ם שְׂפָתָ֣יו נָבֽוֹן׃

  אהבתי

 9. העתקתי מרוטר:

  עמית סגל: האוזר והנדל סיכלו ממשלת מיעוט ואחכ מנעו הקמת ממשלה צרה

  השיגו מה שרצו
  הפכו ללשון מאזניים
  יקבלו קבינט ואת ועדת חו״ב
  וסיעה עצמאית
  לשון המאזניים. לא רע לסיעה טריה של שני חכים

  https://t.me/amitsegal/6565

  Liked by 1 person

 10. בפרספקטיבה שיחקו אותה בסך הכול. בפרט עכשיו שעם החוק הנורווגי האוזר נכנס שוב לכנסת. לפעמים הסבלנות משתלמת. רק שבמקום הרשימה המשותפת, קיבלנו את רע"מ אבל עם חותמת כשרות של בד"ץ ביבי.

  Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s